Reklame | Ellos.no
Hjemmet mitt har aldri vært viktig for meg, og det kunne gjerne flyte over her uten at jeg brydde meg, jeg hadde null kontroll og brukte egentlig leiligheten her bare når jeg var så fyllesyk at jeg ikke klarte å komme meg ut, eller når jeg kranglet med noen og ikke kunne være på bygda dag ut og dag inn. Jeg likte meg ikke her hjemme, det lignet for mye på normaliteten, og foreldrene mine var her. Man trekker seg unna alle som ikke ruser seg selv, man distanserer seg og flykter.
Etter jeg møtte Sebastian har hjemmet blitt ett hjem for meg, og vi brukte hele sommeren i fjord på oppussing. Vi malte og la gulv og fikk det akkurat slik vi ønsket det rundt oss, og jeg gikk igjennom samtlige ting her og kastet alt som var overflødig. Jeg ryddet slik at Sebastian skulle kunne flytte inn her og sette sitt preg også på leiligheten vi skulle ha sammen. Alle som var her før kjenner seg overhode ikke igjen, fordi forandringene er så store, og jeg trives bedre og bedre i den lille leiligheten våres <3
Denne ordenen som er rundt oss, når ting har sin plass og kaoset ikke tar over, så føler man en indre fred og jeg merker hvor stresset jeg blir når det blir rotete rundt oss. Det er sant det dem sier at om man har kaos i hjemmet, så har man kaos i hodet, og det er deilig å føle kontroll i hjemmet sitt! For første gang i evigheten.
Nå har kjæresten min satt sammen ett stort klesskap til oss, og jeg har fylt det med klær og fjernet kaoset slike trådhyller skaper, jeg ønsker ikke å se alle klærne når jeg går inni rommet, det gir en følelse av rot, så klesskapet har jeg blitt veldig glad i allerede! Nå har vi ett helt rom til klær, og jeg har fått mitt eget walk in closet! Rommet jeg har skydd og hatet er plutselig det beste rommet i huset! Vi har brukt dette rommet til roterom, og nå er det ingenting som tyder på rot på dette rommet lenger.
Jeg har den seneste tiden hatt på følelsen at vi kommer til å få det hektisk fremover, og jeg vet ikke hvorfor denne følelsen har komt. Men jeg føler ting vil skje nå fremover, og at vi ikke får tid til å fokusere på hjemmet våres, så nå ønsker jeg å få alt på stell etter at vi byttet alle vinduene. For alt har stått på halv åtte her hjemme, så nå blir det deilig å få alt på plass og få vasket skikkelig her. Hjemmet mitt er viktig for min rusfrihet, det er her jeg skal søke ro og fred og her jeg skal lade opp til nye dager med nye utfordringer, det er her jeg ønsker å invitere folk og faktisk være stolt av hjemmet mitt, for det har jeg aldri hatt muligheten til før. Rusfriheten gir meg så mange nye ting, belønninger i hverdagen, og jeg nyter av hver enkelt av dem! Da jeg valgte denne veien såg jeg bare det jeg måtte gi slipp på og kutte ut, men jeg får tre ganger så mye tilbake for alt jeg gir og det gir en deilig følelse. Jeg blir beruset når jeg tenker på denne reisen min, alle tingene jeg har fått oppleve og jeg får bare enda mer lyst til å leve hver eneste dag som om det var den siste, ingen kan spå fremtiden, men jeg har en utrolig god følelse på at den blir fantastisk!
I kveld har vi gruppe som alltid på Onsdager, og jeg føler jeg har mye mer å gi nå en når jeg bare har det fint og greit, jeg syns det er så deilig å sitte å dele med mennesker som forstår meg og som kan kjenne seg igjen i alle disse merkelige følelsene man får når man kutter rusen. Av og til hjelper det bare å si ting høyt, og jeg er så stolt over å ha vært pågangsdriveren for en slik betydningsfull gruppe! Det er ikke alt man skal klare aleine 🙂
Nå skal jeg hoppe i huset og organisering igjen!! Legger ved en collage fra Ellos med klær jeg anbefaler leserene mine. Billig og pent 🙂





