Sparing har endret tilværelsen våres!

I januar bestemte vi oss for og gjøre noe som er helt nytt for oss! Vi bestemte oss for og sette opp en sparekonto og starte og spare til fremtiden våres og ikke minst bryllupet i august. Vi skulle starte året med noe positivt men ante ikke hvilken lettelse dette ville bli! 😁

Før har jeg alltid gått med høye skuldre og ventet på en uventet regning som ville velte hele lasset, man går med konstant angst over penger og vet at om noe uventet skjer så har man ingen backup. Nå har skuldrene senket seg og jeg vet med meg selv at om noe skjer så har vi en buffer vi kan ty til.

 

Sannheten er at det nå går sport i sparingen 😂 jeg konkurrerer med meg selv i hvor mye per mnd jeg klarer og sette av og det har blitt gøy å sette over penger og vite at vi alltid har disse i bakhånd. ❤️ Jeg er ganske så manisk i alt jeg gjør men ikke trodde jeg at sparing ville være en slik ting jeg ville finne glede i. Her har jeg altså blitt ett menneske med sparekonto og buffer til fremtiden, hvem ville trodd? 😁

 


For meg gir sparing en trygghet, en trygghet for at om uhellet er ute så trenger vi aldri igjen og kjenne på denne maktesløsheten det er og gå blakk og være uten penger, denne tryggheten av å kunne leve livet uten og gå og bekymre seg og være redd for regningene som kommer inn.❤️ Sparing for meg er rett og slett en trygghet i at vi kommer til og klare oss uansett, det er rett og slett viktig for livskvaliteten og det skal heller ikke så mye til før det blir en del penger.

Sparingen har også gjort at jeg vurderer penger på en helt ny måte, det er mye gøyere og sette det på sparing en å kjøpe nye klær 😁 pengene varer men klærne blir utvasket og er nye bare en liten stund. Anbefales! 

 

Lyst og følge oss videre? 👇

Liker du denne bloggen? 👇

Vi har laget Facebook-gruppe til denne bloggen 😁 meld dere inn og følg oss videre ❤️ Vi lover det ikke blir ett kjedelig sekund! 😁 her er lenken https://www.facebook.com/groups/1082825002055751/?ref=share

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg