Det er onsdag og den viktigste dagen i uka! det er tid for etterverngruppe og jeg gleder meg og er like nervøs hver eneste gang. Ansvaret jeg føler for denne gruppa overgår alt annet jeg har bygd opp i dette rusfrie livet og in the end er det faktisk det viktigste i prosessen min.
Å få lov og lede en selvhjelpsgruppe her i lille Måløy er en stor ære som jeg tar grav alvorlig. Hver eneste onsdag er like viktige og like spennende hver eneste gang.
Hjelp til selvhjelp er noe jeg virkelig brenner for og tror på uansett problemstilling, det gjør at mennesker kommer sammen, snakker sammen og reflekterer over det man har til felles. Det kan være ett rom med 10 helt forskjellige mennesker som bare har en ting til felles og det samler flokken. Alle vet hvorfor man er der, alle forstår hverandre og jeg føler at dette er den beste måten og både konfrontere disse demonene man går rundt meg men også og gjøre noe med dem.
Jeg håper at jeg får lov og jobbe med selvhjelpsgruppe i mange år fremover for uansett hvor lenge man er edru så vil man faktisk trenge dette, jeg har troen på at selvhjelp kan være ett veldig bra hjelpemiddel for mennesker som føler behov for og komme sammen med andre likemenn og som er klar til og ta tak i problemene sine.
Jeg har funnet familien min og flokken min igjennom selvhjelp og mitt største ønske er at det blir enda mer fokus på dette og at flere tar steget og søker grupper der dem bor.
Her er gruppa dere ikke vil gå glipp av!
Om dere liker denne bloggen og har lyst og følge med videre så har jeg laget en gruppe til bloggen der jeg poster alle nye innlegg og små overaskelser! meld dere inn via linken her og vær med meg videre i denne rusfrie tilværelsen! ❤️https://www.facebook.com/groups/1082825002055751/?ref=share
Åååå, hvor jeg heier på deg👏👏
Bente ❤️🌹❤️