Vi skal gifte oss 06.08.2022 og først i går tok jeg det første steget for og starte planleggingen, jeg er på DYPT vann!
Det slår meg hvor lite jeg kan om slike ting og jeg har heller aldri hatt drømmer om ett eget bryllup, i familien min gifter vi oss ikke og jeg har faktisk aldri vært i ett bryllup selv!
Heldigvis har vi fått gratis eksperthjelp ifra en dame som ønsket og hjelpe oss på veien, så i går var jeg på kafe og snakket BRYLLUP! alt hun kunne fortelle meg var helt fullstendig nytt og jeg er ikke typen som tenker over blomsterfarger, kakevalg, gjesteliste og you name it! jeg har aldri behøvd og forholde meg til alle disse ulike sakene som må på plass.
Vi har også fått en tante til og organisere maten og vi har bestilt kirken, men thats it! jeg er en kontrollfreak uten like og hater og miste den og jeg er glad jeg har mennesker rundt meg som virker og ha stålkontroll.
Jeg ble fortalt i går at jeg og brudgommen faktisk ikke skal gjøre noe selv på selve dagen og jeg kjenner at jeg får småpanikk av tanken på og slippe denne syke kontrollen jeg må ha over alle småtingene.
Nå er egentlig meningen at jeg skal sitte i dyp konsentrasjon og skrive gjesteliste slik at vi har kontroll på iallefall 1 liten ting men her sitter jeg da og skriver blogg om hvor lite kontroll jeg har. Dette ligner overhode ikke på livet jeg levde før der alkoholen og rusen var det eneste som hadde betydning.
Hva driver jeg egentlig med? hvor starter jeg og hvordan i huleste skal jeg få til dette?
Vi har laget Facebook-gruppe til denne bloggen 😁 meld dere inn og følg oss videre ❤️ Vi lover det ikke blir ett kjedelig sekund! 😁 her er lenken https://www.facebook.com/groups/1082825002055751/?ref=share
Ikke enkelt nå i koronatiden, men du kan gå i ukjente sitt bryllup for å se på. Jeg og en venninne gjorde det da hun skulle gifte seg, tolv år siden nå. Hadde heller ikke vært i bryllup før da, og var i tillegg forlover. Satt oss på galleriet i kirken de skulle gifte seg i. Lykke til, og kos dere! Ja, dere skal bare transporteres mellom steder og kose dere 💗 Mange valg som skal tas for å få bryllupet slik dere ønsker det. Kjekt med råd, men dere bestemmer 😉
Jeg har heldigvis erfarne mennesker som hjelper meg med selve organiseringen, og det trenger jeg 🙂 men veldig godt tips og se andres brylluper! <3
Jeg husker nesten ingen ting fra mitt eget bryllupp, men brudgommen fortalte meg det meste etterpå. Så husk
å dokumentere! Nå har jeg masse bilder, taler og gavelister fra den store dagen og det er veldig godt å ha! Nå er han borte og som åttiåring sitter jeg igjen med masse gode minner vi har samlet både fra brylluppet og alle årene vi fikk sammen! Lykke til med dagen og fremtiden!🤩
Ja planen er at noen gjester i bryllupet tar masse bilder igjennom dagen, bilder er viktig for oss <3 så bra at dere tok masse bilder som du nå kan sitte og mimre om gode tider med <3